Sukces szachistów z Wydziału MFI UG!

W dniach 23-25.02.24 r. w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Drużyna w składzie Martyna Wikar, Gabriela Króliczek, Honorata Kucharska, Jakub Garbowski, Aleksander Walaszczyk, Kamil Lendzion i Marcin Wojciechowski zajęli 3 miejsce w kategorii Uniwersytetów i 9 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Honorata Kucharska i Marcin Wojciechowski są studentami kierunku Informatyka Praktyczna na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki.

Turniej drużynowy przyniósł naszej ekipie brązowy medal w typie uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej nasza sekcja zajęła 10. miejsce na 49 startujących uczelni i tuż za podium (4. miejsce) w uniwersytetach.

W turnieju indywidualnym kobiet 3. miejsce w uniwersytetach, a 6. miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła Martyna Wikar. Tuż za nią uplasowała się kolejna zawodniczka Uniwersytetu Gdańskiego – Honorata Kucharska (4 w uniwersytetach, 7 w klasyfikacji generalnej). Gabriela Króliczek – tegoroczna debiutantka, zajęła bardzo dobre 15. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 10. miejsce w uniwersytetach. Najlepszy z naszych Panów, Jakub Garbowski zajął 70. miejsce w klasyfikacji generalnej, a pozostali nasi reprezentanci spisali się następująco: 85. Kamil Lendzion, 112. Aleksander Walaszczyk, 188. Piotr Pergoł, 227. Marcin Wojciechowski.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów!

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 5. Marzec 2024 - 08:58; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Marzec 2024 - 09:01; osoba wprowadzająca: Marta Frankowska